Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletGminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 21 czerwca 2015 na boisku piłkarskim w Morawicy odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze ochotniczych straży pożarnych, w których udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Morawica.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Janickiego, na czele z przewodniczącym komisji sędziowskiej bryg. mgr inż. Marcinem Charubą.

Zespoły startowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. W tegorocznych zawodach wystartowały 24 drużyny w 4 kategoriach (w tym: 13 męskich drużyn pożarniczych - grupa A, 4 kobiece drużyny pożarnicze - grupa C, 7 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (wiek 12-18 lat).
Komisja sędziowska po podsumowaniu wyników ustaliła następującą kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach:
• Kobiece drużyny pożarnicze grupa C :

1 miejsce - OSP Obice
2 miejsce - OSP Bilcza
3 miejsce - OSP Morawica
4 miejsce - OSP Zbrza

• Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (dziewczęta 12-18 lat)

1 miejsce - OSP Wola Morawicka
2 miejsce - OSP Blicza

• Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (chłopcy 12-18 lat)

1 miejsce - OSP Chałupki
2 miejsce - OSP Bilcza
3 miejsce - OSP Nida
4 miejsce - OSP Obice
5 miejsce - OSP Morawica

• Męska drużyna pożarnicza - grupa A (powyżej 18 lat)

1 miejsce - OSP Brudzów
2 miejsce - OSP Chałupki
3 miejsce - OSP Brzeziny
4 miejsce - OSP Wola Morawicka
5 miejsce - OSP Obice
6 miejsce - OSP Bilcza
7 miejsce - OSP Nida
8 miejsce - OSP Morawica
9 miejsce - OSP Radomice
10 miejsce - OSP Zbrza
11 miejsce - OSP Morawica
12 miejsce - OSP Radomice
13 miejsce - OSP Lisów 

Artykuł przeczytano: 1087 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale