Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Drużyna OSP Obice zajęła 2 miejsce w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wójta Mariana Burasa w piłce nożnej halowej. Zawody odbyły się 6 grudnia na hali sportowej w Bilczy. Wzięło w nich udział 7 jednostek z terenu gminy, które zostały podzielone na 2 grupy. Naszej OSP los przydzielił w zmaganiach grupowych Nidę i Brzeziny. Pewnie wygraliśmy oba spotkania i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do półfinału. Tam przyszło zmierzyć się z OSP Bilcza. Choć pierwsi straciliśmy bramkę, to cierpliwość i konsekwencja w grze zapewniły 4 gole i wejście do finału. W finale podobnie jak w zeszłym roku musieliśmy uznać wyższość jednostki z Morawicy, która wypunktowała naszą ekipę. Cieszymy się jednak z 2 miejsca, które jest bardzo dobrym wynikiem. Gratulacje dla naszych strażaków!!!

OSP Obice reprezentowali: Stanisław Zawadzki, Jerzy Śnioch, Damian Nowak, Paweł Latosiński i Łukasz Zawadzki