Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletPożar kuchni w budynku mieszkalnym

W dniu 2 kwietnia 2015r. w naszej miejscowości doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchennym drewnianego budynku mieszkalnego. W chwili powstania pożaru w budynku przebywały trzy osoby, które samodzielnie opuściły budynek. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów OSP i PSP odłączono zasilanie prądowe, a zastęp OSP Obice zabezpieczył miejsca zdarzenia oraz podał jeden prąd wody W-52 w natarciu na pożar przez okno.

Po przybyciu kolejnych zastępów podano jeszcze jeden prąd wody W-52 w natarciu wprowadzając rotę w aparatach powietrznych do wnętrza budynku. Z pomieszczenia kuchennego wyniesiona została 11kg. butla gazowa, którą schłodzono na zewnątrz. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do oddymiania i przewietrzania pomieszczeń przy użyciu wentylatora oddymiającego.

Na miejscu zdarzenia obecny był również zastęp Pogotowia Ratunkowego, Policja i Pogotowie Energetyczne. 

[źródło: http://www.strazkielce.pl]

Artykuł przeczytano: 501 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale