Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletPożar na poddaszu w budynku mieszkalnym

Dnia 20.12.2015r. o godzinie 9:11 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza murowanego budynku mieszkalnego. W chwili powstania pożaru w budynku przebywały dwie osoby, które samodzielnie opuściły budynek. Nasza jednostka jako pierwsza przybyła na miejsce zdarzenia i od razu przystąpiła do działań ratowniczo-gaśniczych. Gaszenie pożaru trwało około 5 godzin przez które nasza jednostka nieprzerwanie z innymi zastępami straży pożarnych prowadziła akcję gaśniczą.
Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była dziura w kominie przez którą uwolnił się ogień i zapalił 'powałę' z siana.

[Zdjęcie: PSP Kielce]

Artykuł przeczytano: 402 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale