Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletMoneywell Investment Kager Super Rally w Obicach

W ubiegły weekend (13 - 15 maja 2016 r.) na terenie naszej miejscowości, odbyła się kolejna już edycja Moneywell Investment Kager Super Rally pod honorowym patronatem Wójta Gminy Morawica – Mariana Burasa. 

Strażacy z naszej jednostki 14 maja (sobota) zabezpieczali Odcinek Drugi w punktach od 18 do mety. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu całej ww. odcinka trasy rajdu oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników. W zabezpieczeniu uczestniczyło 8 strażaków z naszej jednostki.

Artykuł przeczytano: 495 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale