Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletDruh Paweł Latosiński dostał się do CS PSP w Częstochowie

XX turnus Dziennego Studium Aspirantów został zainaugurowany 1 września 2016 r. Na podstawie decyzji nr  63/2016 Komendanta CS PSP w Częstochowie do służby kandydackiej przyjęto 92 słuchaczy, w tym jedną kobietę. Wśród nich znalazł się strażak OSP Obice, druh Paweł Latosiński.

Druh Paweł Latosiński jest aktywnym członkiem OSP Obice. Swoje zamiłowanie do straży pokazywał jednak jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia – w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Obecnie, z uwagi na charakter szkoły, skoszarowanie słuchaczy studium, jego mobilność w naszej jednostce będzie ograniczona. Umiejętności i zdobyta wiedza posłużą jednak jeszcze w trakcie szkoły do ratowania mienia, zdrowia i życia ludzkiego. Naszą dumę buduje również fakt, że druh Paweł dostał się do szkoły z jednym z najlepszych wyników, a przecież od kandydatów wymagane są wygórowane kryteria, dostanie się do szkoły to nieraz kwestia setnych sekundy. Jest to pierwszy strażak z naszej jednostki, który dostał się do szkoły aspirantów pożarnictwa, a drugi który będzie pełnił służbę zawodowo obok mł. ogn. Jerzego Śniocha.

Autor Zdjęć:

Tomasz Wolski (Link)

Artykuł przeczytano: 973 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale