Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletŚLUBOWANIE PAWŁA LATOSIŃSKIEGO W CENTRALNEJ SZKOLE PSP W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 27 października 2016 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczystość Ślubowania słuchaczy XX turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Ślubowanie było poprzedzone uroczystą Mszą Świętą, w której udział wzięła kadra szkoły, ślubujący, zaproszeni goście oraz rodziny i znajomi słuchaczy. 
Do przysięgi przystąpiło 89 słuchaczy, w tym strażak OSP Obice Paweł Latosiński. Na uroczystości obecna była rodzina i najbliżsi przyjaciele Pawła, którzy z dumą i przejęciem słuchali teksu przysięgi, którą złożyli wspólnie strażacy:


"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowanych obowiązków strażaka
UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania,
ŚLUBUJĘ
przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać
polecenia przełożonych.
ŚLUBUJĘ
strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru,
godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad
etyki zawodowej."

 

Paweł jest pierwszym w historii strażakiem wywodzącym się z naszej jednostki, który dostał się do szkoły aspirantów pożarnictwa. Nie było to łatwe zadanie i kosztowało go wiele wyrzeczeń i poswięcenia. Jak się jednak okazuje cierpliwość i wytrwałość popłaca. Nasz druh próbował czterokrotnie przejść trudny proces rekrutacyjny do szkoły i w końcu za ostatnim podejściem się udało.
Pawłowi życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy i szczęśliwych powrotów z każdej akcji.

Artykuł przeczytano: 704 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale