Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletSENIORZY OSP OBICE WICEMISTRZAMI POWIATU KIELECKIEGO

W niedzielę 17 września na stadionie w Strawczynku odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kieleckiego. W zmaganiach wzięły udział aż 43 drużyny strażackie z całego powiatu. Każda z drużyn rywalizowała w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Komisję sędziowską i obsługę zawodów stanowili oficerowie, aspiranci oraz podoficerowie Komendy Miejskiej i Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej. Jak podkreślano, zawody rozegrano na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja była ogromna.

Pierwszy raz w historii w zawodach uczestniczyły dwie drużyny pożarnicze z jednostki z Obic. Nasi seniorzy osiągnęli niesamowity sukces - zajęli drugie miejsce i uzyskali awans na przyszłoroczne zawody wojewódzkie. Lepsi okazali się od nas jedynie strażacy z Brudzowa. Seniorki z Obic uplasowały się natomiast na siódmym miejscu w stawce, a rywalizację wśród nich wygrała Kobieca Drużyna Pożarnicza z Woli Morawickiej. 

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prym wiodły również ekipy z gminy Morawica. W kategorii chłopców najlepsi byli młodzi strażacy z Dębskiej Woli, a pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Wola Morawicka. 

Skład drużyny seniorów OSP Obice: Maciej Czekaj, Szymon Czekaj, Krzysztof Jaworski, Jerzy Śnioch, Piotr Śnioch, Łukasz Zawadzki, Mateusz Zawadzki, Michał Zawadzki.


Skład drużyny seniorek OSP Obice: Paulina Kępa, Albina Kubicka, Luiza Latosińska, Gabrysia Nowak, Patrycja Ryk, Justyna Stępień, Weronika Szewczyk, Anna Gawior i opiekun Andrzej Śnioch. 

Foto: Małgorzata Bielawska (FB)

Zawadzki Łukasz

Artykuł przeczytano: 794 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale