Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletNasza OSP doczekała się nowego ogrodzenia!

Na początku bieżącego roku podczas zebrania zarządu podjęto decyzję o wymianie starego, pamiętającego czasy poprzedniej epoki ogrodzenia. Jak wiemy nasza remiza znajduję się w samym sercu naszej miejscowości, co za tym idzie zmiana ogrodzenia wpłynie pozytywnie zarówno na walory estetyczne jak i poprawi bezpieczeństwo podczas wyjazdów/wjazdów naszego zastępu do Akcji Ratowniczo-Gaśniczych. Choć pracę nad wymianą ogrodzenia jeszcze trwają, możemy pochwalić się już rezultatami ich prac!

Wszystkie informacje na temat kosztów oraz wykonawcy tej inwestycji, zostaną przedstawione w odrębnym artykule przedstawiającym podsumowanie działań naszej OSP, który pojawi się na koniec tego roku.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Morawica, Pani Sołtys naszej miejscowości oraz wszystkim mieszkańcom za poparcie naszego pomysłu, bo to bez nich nie mógłby być zrealizowany, a jak widzimy na zamieszczonych zdjęciach pierwsze efekty prac są już widoczne.

Artykuł przeczytano: 467 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale