Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletZintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności w OSP Obice

15 listopada 2017 r. oficjalnie został przekazany naszej jednostce Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności (w żargonie strażackim "SELEKTYWNE"). Warto wspomnieć, że już od trzech lat nasza jednostka współpracuje z jedną z Kieleckich firm Informatycznych, która to testuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu Alarmowania i Zarządzania Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Czasy alarmowania każdego strażaka z osobna, już dawno minęły w naszej jednostce, ale dzięki Zintegrowanemu Systemowi Alarmowania i Ochrony Ludności, będziemy na pewno jeszcze aktywniej uczestniczyli w akcjach Ratowniczo-Gaśniczych. Nowy system sprawi, że MSK (Miejskie Stanowisko Kierowania), jednym przyciskiem wywoła naszą jednostkę do akcji, co na pewno skróci czas wyjazdu.

OSP Obice jest jedną z ośmiu straży OSP spoza KSRG w powiecie kieleckim, które to dzięki swojemu zaangażowaniu w ochronę osób i mienia, zostały docenione i dzięki temu, mogą cieszyć się nowym sprzętem. Dzięki tego typu rozwiązaniom mieszkańcy Obic, jak i sąsiadujących miejscowości będą mogli spać spokojnie, a my dalej pełnić swoją służbę na jak najwyższym poziomie.

 

Oprócz Obic na tle powiatu zostały wyróżnione następujące OSP spoza KSRG: Bielno, Szczecno, Dobrzeszów, Sadków, Chałupki, Gnieździska, Strawczynek. Koszt jednego urządzenia przekazanego dla poszczególnych jednostek OSP to około 6 tys. złotych.

Artykuł przeczytano: 415 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale