Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletZintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności zamontowany i podłączony!

Dziś tj. 07.12.2017 został zamontowany i podłączony Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50.Co to za urządzenie i jak działa? Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 jest przeznaczony do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych Obrony Cywilnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Całość jest dokładniej opisana w innym artykule na naszej stronie:

http://ospobice.pl/aktualnosci-szczegoly/237-Zintegrowany-System-Alarmowania-i-Ochrony-Ludnosci-w-OSP-Obice

Artykuł przeczytano: 485 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale