Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletOSP Obice mistrzem Turnieju Ochotniczych Straży Pożarnych w piłce nożnej halowej!

Strażacy ochotnicy z naszej jednostki wygrali Turniej Strażacki w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica Mariana Burasa. Turniej rozgrywany był w niedzielę 17 grudnia w hali sportowej w Bilczy. W zawodach zmierzyły się drużyny reprezentujące 5 jednostek OSP z naszej gminy. Tytułu bronili oczywiście strażacy z naszej jednostki.


Skład OSP Obice: Maciej Czekaj, Łukasz Zawadzki, Artur Szewczyk, Mateusz Zawadzki, Paweł Latosiński, Krzysztof Klimczak, Tomasz Nowak i Szymon Czekaj.

Artykuł przeczytano: 553 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale