Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletWALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

W sobotę 3 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Obicach. Do budynku remizy przybyli nasi strażacy oraz zaproszeni goście: burmistrz Morawicy Marian Buras, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Zygmunt Domagała, komendant miejsko-gminny Jerzy Rożkiewicz, radny Paweł Pajączkowski i sołtys Joanna Ryk. Podsumowano działania naszej jednostki w roku 2017 i zatwierdzono plan na rok 2018. Wśród zadań na najbliższe 12 miesięcy znalazły się m.in. budowa garażu na sprzęt pożarniczy w miejscu starego placu zabaw przy ulicy Wesołej, zakup czujników bezruchu, butli do aparatów powietrznych, zestawu hydraulicznego i ubrań bojowych. Dalej będziemy również starać się o pozyskanie samochodu pożarniczego.

Nasze drużyny wezmą udział jak co roku w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w niedzielę 17 czerwca. Męska drużyna powalczy dodatkowo we wrześniu w zawodach wojewódzkich.

Artykuł przeczytano: 539 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale