Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletGminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Drugie miejsce zajęła drużyna seniorów OSP Obice podczas tegorocznych gminnych zawodów strażackich, które odbyły się tradycyjnie na stadionie Moravii w niedzielę 17 czerwca. Lepsi od nas okazali się jedynie strażacy z Brudzowa. Obie jednostki będą reprezentowały nasza gminę we wrześniu na zawodach wojewódzkich.

Kolejność miejsc:

 • OSP Brudzów
 • OSP Obice
 • OSP Chałupki
 • OSP Wola Morawicka
 • OSP Dębska Wola
 • OSP Nida
 • OSP Drochów Dolny
 • OSP Morawica
 • OSP Brzeziny
 • OSP Bilcza
 • OSP Radomice
 • OSP Zbrza
 • OSP Lisów
Artykuł przeczytano: 970 razy

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale