Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletAktualności

2017.03.15

PRZEKAŻ 1 PROCENT PODATKU

OSP Obice zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej jednostki. Zebrane środki pozwolą nam na zakup sprzętu, który będzie służył naszej społeczności. Aby przekazać 1% podatku w zeznaniu podatkowym wpisz: KRS: 0000116212, a w części "informacje uzupełniające": OSP Obice, ul. Wesoła 18, 26-026 Morawica. Serdecznie dziękujemy.

2017.03.13

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

W sobotę 11 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Obicach. Wzięło w nim udział 32 strażaków z naszej jednostki. Przybyli także goście: zastępca burmistrza Morawicy Marcin Dziewięcki, komendant gminny Jerzy Rożkiewicz i radny Paweł Pajączkowski. Podczas zebrania podsumowano działalność OSP Obice za poprzedni rok i przedstawiono plan zadań na rok 2017.

2016.12.08

DRUŻYNA OSP OBICE NAJLEPSZA W MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU FUTSALOWYM

W niedzielę 4 grudnia odbył się kolejny Mikołajkowy Turniej Strażacki w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Morawica Mariana Burasa. Zgłosiło się 6 jednostek z terenu gminy: Obice, Morawica, Chałupki, Brudzów, Brzeziny i Bilcza, które podzielono na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy B z Bilczą i Brzezinami. Oba mecze grupowe zakończyły się zwycięstwami naszej jednostki, która przeszła do dalszej fazy z pierwszego miejsca w grupie. W półfinale przyszło zmierzyć się z OSP Chałupki.

2016.10.27

ŚLUBOWANIE PAWŁA LATOSIŃSKIEGO W CENTRALNEJ SZKOLE PSP W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 27 października 2016 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczystość Ślubowania słuchaczy XX turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Ślubowanie było poprzedzone uroczystą Mszą Świętą, w której udział wzięła kadra szkoły, ślubujący, zaproszeni goście oraz rodziny i znajomi słuchaczy.

2016.09.12

Druh Paweł Latosiński dostał się do CS PSP w Częstochowie

XX turnus Dziennego Studium Aspirantów został zainaugurowany 1 września 2016 r. Na podstawie decyzji nr 63/2016 Komendanta CS PSP w Częstochowie do służby kandydackiej przyjęto 92 słuchaczy, w tym jedną kobietę. Wśród nich znalazł się strażak OSP Obice, druh Paweł Latosiński. Druh Paweł Latosiński jest aktywnym członkiem OSP Obice. Swoje zamiłowanie do straży pokazywał jednak jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia – w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Obecnie, z uwagi na charakter szkoły, skoszarowanie słuchaczy studium, jego mobilność w naszej jednostce będzie ograniczona.

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale