Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletAktualności

2016.10.27

ŚLUBOWANIE PAWŁA LATOSIŃSKIEGO W CENTRALNEJ SZKOLE PSP W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 27 października 2016 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczystość Ślubowania słuchaczy XX turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Ślubowanie było poprzedzone uroczystą Mszą Świętą, w której udział wzięła kadra szkoły, ślubujący, zaproszeni goście oraz rodziny i znajomi słuchaczy.

2016.09.12

Druh Paweł Latosiński dostał się do CS PSP w Częstochowie

XX turnus Dziennego Studium Aspirantów został zainaugurowany 1 września 2016 r. Na podstawie decyzji nr 63/2016 Komendanta CS PSP w Częstochowie do służby kandydackiej przyjęto 92 słuchaczy, w tym jedną kobietę. Wśród nich znalazł się strażak OSP Obice, druh Paweł Latosiński. Druh Paweł Latosiński jest aktywnym członkiem OSP Obice. Swoje zamiłowanie do straży pokazywał jednak jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia – w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Obecnie, z uwagi na charakter szkoły, skoszarowanie słuchaczy studium, jego mobilność w naszej jednostce będzie ograniczona.

2016.06.22

DRUGIE MIEJSCA NASZYCH DRUŻYN NA GMINNYCH ZAWODACH STRAŻACKICH

W niedzielę 19 czerwca odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze na stadionie Moravii w Brzezinach. Nasza jednostka wystawiła dwie seniorskie drużyny i obie spisały się doskonale. Drugie miejsca męskiej i kobiecej drużyny OSP Obice trzeba traktować jako bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że w ekipie seniorów doszło do pewnych zmian kadrowych, a młodzi strażacy sprostali postawionym przed nimi zadaniom, co dobrze wróży na przyszłość. Nasi strażacy uzyskali w sztafecie czas 56,05 s – najlepszy spośród wszystkich jednostek, a w bojówce 41 s. Najszybciej ćwiczenie bojowe wykonali strażacy z...

2016.05.17

Moneywell Investment Kager Super Rally w Obicach

W ubiegły weekend (13 - 15 maja 2016 r.) na terenie naszej miejscowości, odbyła się kolejna już edycja Moneywell Investment Kager Super Rally pod honorowym patronatem Wójta Gminy Morawica – Mariana Burasa. Strażacy z naszej jednostki 14 maja (sobota) zabezpieczali Odcinek Drugi w punktach od 18 do mety. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu całej ww. odcinka trasy rajdu oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników. W zabezpieczeniu uczestniczyło 8 strażaków z naszej jednostki.

2016.05.06

“Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” plan wizyty

15 maja o godzinie 15:15 naszą jednostkę odwiedzą Panowie redaktorzy, którzy piszą książkę “Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej”. Prosimy o przybycie wszystkich naszych druhów do remizy w ww. dniu (zarówno strażaków czynnych, seniorów i młodzież). W czasie spotkania z przedstawicielami redakcji zostaną wykonane aktualne zdjęcia druhów, na tle budynku i samochodu.

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale