Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletAktualności

2016.06.22

DRUGIE MIEJSCA NASZYCH DRUŻYN NA GMINNYCH ZAWODACH STRAŻACKICH

W niedzielę 19 czerwca odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze na stadionie Moravii w Brzezinach. Nasza jednostka wystawiła dwie seniorskie drużyny i obie spisały się doskonale. Drugie miejsca męskiej i kobiecej drużyny OSP Obice trzeba traktować jako bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że w ekipie seniorów doszło do pewnych zmian kadrowych, a młodzi strażacy sprostali postawionym przed nimi zadaniom, co dobrze wróży na przyszłość. Nasi strażacy uzyskali w sztafecie czas 56,05 s – najlepszy spośród wszystkich jednostek, a w bojówce 41 s. Najszybciej ćwiczenie bojowe wykonali strażacy z...

2016.05.17

Moneywell Investment Kager Super Rally w Obicach

W ubiegły weekend (13 - 15 maja 2016 r.) na terenie naszej miejscowości, odbyła się kolejna już edycja Moneywell Investment Kager Super Rally pod honorowym patronatem Wójta Gminy Morawica – Mariana Burasa. Strażacy z naszej jednostki 14 maja (sobota) zabezpieczali Odcinek Drugi w punktach od 18 do mety. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu całej ww. odcinka trasy rajdu oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników. W zabezpieczeniu uczestniczyło 8 strażaków z naszej jednostki.

2016.05.06

“Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” plan wizyty

15 maja o godzinie 15:15 naszą jednostkę odwiedzą Panowie redaktorzy, którzy piszą książkę “Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej”. Prosimy o przybycie wszystkich naszych druhów do remizy w ww. dniu (zarówno strażaków czynnych, seniorów i młodzież). W czasie spotkania z przedstawicielami redakcji zostaną wykonane aktualne zdjęcia druhów, na tle budynku i samochodu.

2016.05.06

GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA

Przed Centrum Samorządowym w Morawicy odbyły się 1 maja Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z obchodami 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Morawicy. Do Morawicy przybyły wszystkie jednostki z terenu gminy, a także te zaproszone z sąsiednich gmin.

2016.03.30

CZUWANIE PRZY GROBIE PANA JEZUSA

Jak co roku w Wielki Piątek nasi ochotnicy pełnili straż przy grobie Pana Jezusa w kościele naszej parafii. Czuwali od zakończenia uroczystości Męki i Śmierci Chrystusa do godziny 23:00. Byli to druhowie: Fryderyk Śnioch, Stanisław Zawadzki, Sławomir Wicha, Jerzy Śnioch, Andrzej Śnioch, Piotr Śnioch, Mariusz Śnioch, Hubert Gajek, Krzysztof Jaworski, Sebastian Ryk, Paweł Latosiński, Łukasz Zawadzki i Krzysztof Klimczak.


PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale