Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletAktualności

2015.12.04

Utrudnienia na drodze krajowej nr 73 ul. Kielecka w Morawicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Oddział w Kielcach informuje, że w dniu 05.12.2015 r. (sobota) w godzinach od 8:00 do godziny 13:00 będą utrudnienia na drodze krajowej nr 73 ul Kielecka w Morawicy (remont mostu). Ruch będzie odbywał się wahadłowo kierowany ręcznie. Za utrudnienia przepraszamy.


2015.12.03

Mikołajkowy Turniej OSP w piłce nożnej halowej

Już w najbliższą niedzielę na Hali Sportowej w Bilczy od godziny 11.00 rozegrany zostanie „Mikołajkowy Turniej Strażacki w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Morawica Mariana Burasa”. W tym roku rywalizować będzie siedem jednostek OSP z terenu naszej gminy. Tytułu bronią strażacy z OSP Morawica. Trzymamy kciuki za druhów z naszej jednostki.


2015.07.23

Wypadek w Dębskiej Woli

Dziś (23.07.2015r.) o godzinie 13:10 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Dębska Wola, gdzie samochody marki Volkswagen i Seat zderzyły się czołowo. W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł zarówno kierowca auta marki Volkswagen, który w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala jak i prowadzący Seata, którego ambulansem przetransportowano do szpitala. Siła zderzenia była tak duża, że z Volkswagena wypadł silnik i auto zrzucone z drogi przewróciło się obok jezdni do góry kołami.


2015.07.21

Uwaga! Ostrzeżenie meteorologiczne

Poniżej zamieszczamy ostrzeżenie Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie o prognozowanych upałach w województwie świętokrzyskim. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

2015.06.22

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 21 czerwca 2015 na boisku piłkarskim w Morawicy odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze ochotniczych straży pożarnych, w których udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Morawica. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Janickiego, na czele z przewodniczącym komisji sędziowskiej bryg. mgr inż. Marcinem Charubą.

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale