Krótka historia

Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach powstała w 1928 roku. Założycielem jednostki był kierownik szkoły w Woli Morawickiej, Edward Reguła. Pierwszym naczelnikiem został Stanisław Klimczak. W 1933 roku jednostka została wyposażona w sikawkę ręczną. Przed II wojną światową rozpoczęto budowę drewnianej remizy strażackiej, którą ukończono w czasie wojny...

Czytaj więcej

BulletAktualności

2015.07.21

Uwaga! Ostrzeżenie meteorologiczne

Poniżej zamieszczamy ostrzeżenie Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie o prognozowanych upałach w województwie świętokrzyskim. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

2015.06.22

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 21 czerwca 2015 na boisku piłkarskim w Morawicy odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze ochotniczych straży pożarnych, w których udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Morawica. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Janickiego, na czele z przewodniczącym komisji sędziowskiej bryg. mgr inż. Marcinem Charubą.

2015.05.05

Gminne Obchody dnia Strażaka

W większości krajów europejskich od ponad 150 lat w Dniu Świętego Floriana obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Oficjalnie święto zostało ustanowione w 2002 roku, przez Sejm RP i obchodzone jest czwartego maja. W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Obicach była gospodarzem gminnych obchodów dnia strażaka, które to odbyły się 3 Maja wraz z nadaniem nowego sztandaru i poświęceniem nowo wyremontowanej remizy.

2015.04.03

Pożar kuchni w budynku mieszkalnym

W dniu 2 kwietnia 2015r. w naszej miejscowości doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchennym drewnianego budynku mieszkalnego. W chwili powstania pożaru w budynku przebywały trzy osoby, które samodzielnie opuściły budynek. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów OSP i PSP odłączono zasilanie prądowe, a zastęp OSP Obice zabezpieczył miejsca zdarzenia oraz podał jeden prąd wody W-52 w natarciu na pożar przez okno.

2015.02.03

Przekaż 1% podatku

OSP Obice zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej jednostki. Zebrane środki pozwolą nam na zakup sprzętu, który będzie służył naszej społeczności. Aby przekazać 1% podatku w zeznaniu podatkowym wpisz: KRS: 0000116212, a w części "informacje uzupełniające": OSP Obice, ul. Wesoła 18, 26-026 Morawica. Serdecznie dziękujemy.

PrzyjacieleZaprzyjaźnione portale