Przedszkolaki odwiedziły strażaków

🚒 Dnia 11 maja 2023 roku naszą jednostkę odwiedziły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Obicach. Celem spotkania było zapoznanie się dzieci z zawodem jaki wykonuje strażak 🧑‍🚒 oraz jakim sprzętem posługuje się podczas ratowania życia i mienia ludzkiego. 🚒

Ważnym punktem wspólnie spędzanego czasu było także edukowanie najmłodszych, m.in.:

👉 jak zachować się podczas pożaru w domu,

👉 jak udzielić pierwszej pomocy osobom, które tego potrzebują (np. jak ułożyć ją w pozycji bocznej ustalonej),

👉 przypomnieliśmy sobie również ogólnoeuropejski numer alarmowy 112.

🤜 Nad całym wydarzeniem piecze sprawowali dh Krzysztof Jaworski, dh Jerzy Śnioch (funkcjonariusz JRG nr 1 w Kielcach) oraz dh Emil Jaworski, którzy starali się wpoić jak najwięcej przydatnej wiedzy naszym najmłodszym. Za pomoc w opiece nad dziećmi dziękujemy również Paniom przedszkolankom, wychowawcom oraz wszystkim innym strażakom, którzy przyczynili się do miłego pobytu dzieci w naszej remizie. 🤛

⭐ Przypomnijmy również, że z racji panującej w ostatnich latach pandemii nasza działalność w tej dziedzinie była zawieszona, na szczęście ponownie zaczynamy edukować najmłodszych, co nas ogromnie cieszy, ponieważ pozwala nam to dzielić się przydatną wiedza z innymi.

Serdecznie dziękujemy małym strażakom za odwiedzenie nas w miejscu pełnienia naszej służby oraz za prześliczne laurki z podziękowaniem za spotkanie. Życzymy Wam dużo zdrowia oraz spełnienia Waszych najskrytszych marzeń.

Kto wie, może wśród Was drogie dzieci znajduje się przyszły strażak, czego Wam serdecznie życzymy, jeśli tylko chcecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *